XXVI Kolejka Pasternik Ochojno – Śledziejowice 0-9 (0-5)

Śledziejowice kończą sezon z przytupem !!!

22.06.2019 Pasternik Ochojno – Śledziejowice 0-9 (0-5)

Bramki: 9′ Buraczek, 25′ Górski, 27′ Klim, 30′ Makieła, 40′ Klim, 50′ Klim, 53′ Jasowicz (k), 55′ Konarski, 85′ Makieła

Skład: Jasowicz – Kubik, Górski (55′ Polek), Cyganek, Wąs (55′ Konarski), Makieła, Zapiór (80′ Sitarz), Buraczek (46′ Duda), Talowski, Dziadzio, Klim (55′ Kushnirov)

Śledziejowice kończą sezon efektownym zwycięstwem, pokonując Pasternik Ochojno aż 0-9 !!!

Mecz od samego początku układał się pod dyktando przyjezdnych, którzy przewyższali swoich przeciwników w tym dniu w każdym aspekcie. Worek z bramki otworzył w 9 minucie Buraczek, który po indywidualnej akcji na raty pokonał bramkarza gospodarzy. W 25 minucie po rzucie rożnym piłkę do bramki „pakuje” Górski. Nie minęły 2 minuty a Śledziejowice już prowadziły 3-0 tym razem po dobrym wykończeniu Klima.Chwilę później swoją jedną sytuację w tej części spotkania mieli po rzucie wolnym gospodarze lecz bardzo dobrze w bramce interweniował Jasowicz. Kiedy na zegarze widniała 30 minuta na uderzenie z dystansu z okolic 30 metra zdecydował się Makieła, który „ściągając pajęczynę” nie dał szans bramkarzowi z Ochojna… bramka stadiony… Na 5 minut przed końcem pierwszej połowy Śledziejowice dokładają jeszcze jedną bramką po kapitalnym zagraniu z bocznego sektora Dziadzio do wbiegającego w pole karne Klima który wślizgiem zamyka akcje i trafia na 5-0. Po zmianie stron goście kontynuowali strzelecki popis. I tak w 50 minucie swoją trzecią bramkę w tym spotkaniu dokłada Klim, który z obrębu 16stki trafia obok bezradnego bramkarza. Chwilę później do akcji ofensywnej podłącza się Cyganek, który jest faulowany w polu karnym gości a sędzia wskazuje na „wapno”. Do piłki podchodzi bramkarz Śledziejowic Jasowicz, który pewnym strzałem podwyższa wynik spotkania. W 55 minucie bramę na 8-0 zdobywa chwilę wcześniej wprowadzony na boisko 15-letni Konarski, który najpierw nie trafia w piłkę po zagraniu z lewej strony lecz odbita przez obrońce piłka spada mu tuż pod nogi i tym razem jego strzał okazuje się już skuteczny. Wysokie prowadzenie sprawiło, że zawodnicy gości zaczęli grać bardziej indywidualnie, myśląc już tylko o zdobywaniu kolejnych bramek co sprawiło, że swoje szanse po kontratakach mieli gospodarze, jednak dwukrotnie z najbliższej odległości nie potrafili skierować piłki do bramki. W samej końcówce jednak jeszcze swoje drugie trafienie dołożył Makieła trafiając głową po rzucie rożnym. Wynik końcowy 0-9 po bardzo dobrych szczególnie pierwszych 45 minutach kiedy to zawodnicy Śledziejowic przewyższali gospodarzy o przynajmniej 1 klasę.

PODSUMOWANIE SEZONU:

Śledziejowice jako beniaminek ligi zaprezentowały się w tym sezonie w Klasie Okręgowej z bardzo dobrej strony. Wielokrotnie chwaleni byli szczególnie za bardzo dobrą organizację i ładny dla oka futbol. Nie zawsze jednak dobra gra przekładała się na zdobycz punktową co było szczególnie widoczne w rundzie jesiennej kiedy to „kulała” skuteczność a połowa spotkań zakończyła się remisami. Runda rewanżowała jednak okazało się już dużo lepsza pod względem zdobywania bramek. W pierwszych 5 kolejkach drużyna Śledziejowic zdobyła komplet punktów przy kapitalnym bilansie bramkowym 22-0 wygrywając między innymi z Czarnymi Staniątki 2-0 które awansowały do IV ligi oraz gromiąc spadkowicza do Klasy A Karpaty Siepraw 13-0. Po tym dobrym okresie przyszła lekka zadyszka lecz końcówka rundy to znowu skuteczna gra i wysokie wyniki tak jak ten z ostatniej kolejki z Ochojna co dało ostatecznie Śledziejowicom 6 miejsce w Klasie Okręgowej.