XIX KOLEJKA Śledziejowice – Gdovia 0-3 (0-1)

Śledziejowice doznają pierwszej porażki tej wiosny

01.05.2019 Śledziejowice – Gdovia Gdów 0-3 (0-1)

Śledziejowice: Jasowicz – Cyganek Filip, Górski, Talowski (65′ Duda), Makieła (70′ Kubik), Kushnirov (46′ Wąs), Zapiór, Cyganek Daniel, Buraczek – Klim (81′ Konarski), Maj

Śledziejowice doznały pierwszej porażki tej wiosny, przegrywając na własnym stadionie z drużyną Gdovii Gdów 0-3.

Mecz nie rozpoczął się dobrze dla gospodarzy gdyż w 10 minucie Jasowicz musiał wyciągnąć piłkę z siatki po raz pierwszy w tej rundzie. Po aucie wykonywanym przez Śledziejowice goście przejęli piłkę i długim podaniem uruchomili swojego napastnika Kwiecińskiego który wygrał pojedynek z obrońcami a następnie pokonał golkipera gospodarzy. W kolejnych minutach Śledziejowice próbowały przejąć inicjatywę na boisku lecz w tym dniu gra im się nie układała, za to goście szukali swoich szans za sprawą bardzo szybkiego Kwiecińskiego lecz w tej części gry kibice bramek już nie oglądali. Po zmianie stron gospodarze mogli doprowadzić do wyrównania lecz Maj uderzył w poprzeczkę z okolic 11 metra. W 66 minucie katastrofalny w skutkach błąd popełnia Makieła, który chcąc zagrać futbolówkę do Jasowicza robi to za lekko co wykorzystuje napastnik gości i trafia po raz drugi w sytuacji sam na sam. W końcówce spotkania Gdovia zdobywa jeszcze trzecią bramkę a jej strzelcem jest ponownie Kwieciński, który finalizuje kontratak gości.