IX Kolejka IV Liga Dalin Myślenice – LKS Śledziejowice 4-1 (3-1)

Dalin Myślenice – LKS Śledziejowice – 4-1 (3-1)

Bramki: 4’ Górecki M., 15’ Cienkosz, 37’ Grzybek, 63’ Górecki J. – 22’ Maj

Skład: Aksamit (46’ Ligara) – Makieła, Niane, Stasik, Prochwicz, Maj (72’ Konarski), Zapiór, Cyganek D., Piątek, Kowalczyk (78’ Łatka), Dudzik (85’ Foks)

Bez podstawowych zawodników i bez punktów w Myślenicach.

Śledziejowice na spotkanie do Myślenic jechali w dość odmienionym personalnie składzie w porównaniu do ostatniego wygranego meczu derbowego. Trener gości nie mógł skorzystać w tym meczu z  Hevlycha, który pauzował za kartki, Wąchały, którego wykluczyła choroba oraz z Dziadzio, Górskiego czy Cyganka Filipa, którzy borykają się z urazami. Roszady te spowodowały, że szansę pokazania się dostali również juniorzy, między innymi 15-letni Wojciech Foks dla którego był to debiut w drużynie seniorów.

Mecz nie najlepiej rozpoczął się dla przyjezdnych.  Już w 4 minucie meczu Dalin objął prowadzenie za sprawą Góreckiego który wykorzystał błąd Maja w wyprowadzeniu piłki przed własnym polem karnym. Odpowiedz gości mogła być szybka kiedy to Dudzik zagrywa piłkę do wychodzącego Piątka a ten znajdując się tuż przed bramkarzem jest nieprzepisowo zatrzymywany przez obrońcę Dalinu lecz gwizdek sędziny tego spotkania milczy. Chwilę później mamy sytuację z drugiej strony boiska, rzut wolny na 20 metrze wykonują gospodarze. Do piłki podchodzi Cienkosz i strzałem w dłuższy róg pokonuje Aksamita. W 22 minucie Śledziejowice jednak łapią kontakt po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Dudzika piłkę głową do bramki pakuje Maj i mamy 2-1. W kolejnych minutach to Dalin  stwarzał większe zagrożenie pod bramką gości, uderzając kilku krotnie niecelnie. Gospodarze dopięli swego w 37 minucie kiedy to na prawej stronie prostopadłe podanie otrzymał Grzybek i strzałem z 16 metrów pokonał golkipera gości. Przed przerwą dwie dogodne sytuacje mieli jeszcze zawodnicy Śledziejowic lecz najpierw Cyganek uderzał niecelnie a następnie Piątek mając otwartą drogę do strzału tuż przed polem karnym chciał jeszcze wyłożyć piłkę Kowalczykowi lecz podanie to przeczytał obrońca gospodarzy co skończyło się kontratakiem. Po zmianie stron mieliśmy fragment gry kiedy to gra była szarpana a obie ekipy popełniały mnóstwo błędów nie mogąc się utrzymać przez dłuższy czas przy piłce. Lepiej z tej potyczki wyszli gospodarze, którzy w 63 minucie wyszli z kontrą a skutecznym egzekutorem jest Górecki który przy braku asekuracji pokonuje mocnym strzałem wprowadzonego w przerwie Ligarę. Wrócić do gry w tym spotkaniu mogli jeszcze goście w 78 minucie po tym jak po zagraniu ręką obrońcy w polu karnym sędzina odgwizduje rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podchodzi Kowalczyk lecz jego strzał broni Wyroba. Ciekawostką jest fakt, że jest to już trzeci rzut karny obroniony w tym sezonie przez młodego golkipera Dalinu. W ostatnich minutach spotkania Dalin stworzył sobie jeszcze dwie dogodne sytuację lecz w obu przypadkach górą był Ligara zatrzymując strzały napastników gospodarzy. Wynik końcowy 4-1 i 3 punkty dopisują sobie zawodnicy z Myślenic.