4 Kolejka IV Liga LKS Śledziejowice – LKS Rajsko 2-1 (1-1)

29.08.20 IV Liga Zachód

LKS Śledziejowice – LKS Rajsko 2-1 (1-1)

Bramki: 32’ Maj, 56’ Kowalczyk – 27’ ?

Skład: Aksamit – Makieła, Cyganek Filip, Górski, Hevlych – Dudzik (65’ Prochwicz), Stasik, Cyganek Daniel, Kowalczyk (80’ Wąchała) – Maj (60’ Piątek), Dziadzio (90’ Konarski)

Śledziejowice odniosły drugie domowe zwycięstwo w rozgrywkach IV ligi, pokonując LKS Rajsko 2-1 po bramkach Krzysztofa Maja oraz Marcina Kowalczyka.

Początek spotkania pokazał, że to gospodarze będą stroną dominującą w tym spotkaniu lecz mimo dogodnych sytuacji nie potrafili zamienić tego na bramki. W 27 minucie ku uciesze kibiców gości to jednak Rajsko wyszło na prowadzenie po dłuższym podaniu i braku asekuracji ze strony zawodników Śledziejowic napastnik gości pokonał precyzyjnym strzałem Aksamita. Na odpowiedz gospodarzy nie było trzeba długo czekać i już w 32 minucie doprowadzili do wyrównania a strzelcem bramki jest Maj, który dobija „wyplutą” piłkę przez bramkarza po strzale Kowalczyka. W tej części spotkania gospodarze jeszcze mogli się pokusić o kolejne bramki szczególnie po rzutach rożnych jednak piłka nie mogła znaleźć drogi do bramki. Po zmianie stron drużynę Śledziejowic na prowadzenie w 56 minucie wyprowadza Kowalczyk, który uderzeniem z 16stu metrów nie daje szans golkiperowi gości. Chwilę później wynik spotkania podwyższyć mógł Maj lecz po minięciu bramkarza zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału przez co z linii bramkowej piłkę wybija defensor gości. Kolejną dogodną sytuację ma Dziadzio lecz tym razem po jego strzale piłka trafia w słupek. Z każdą kolejną minutą ataki Śledziejowic napędzali Kowalczyk oraz Piątek, którzy z dużą łatwością przedzierali się przez zasieki gości jednak w tym przypadku przed bramką za każdym razem brakowało ostatniego dokładnego podania. W tej części spotkania Rajsko szukało swoich szans jeszcze w kontratakach jednak dobrze spisująca się linia defensywna gospodarzy już nie dała się zaskoczyć dzięki czemu drużyna Śledziejowic mogła świętować swoje drugie zwycięstwo na IV ligowych boiskach.