PP Błękitni Bodzanów – Śledziejowice 3-3 (1-1) k. 4-2

21.08.19 Puchar Polski

Błękitni Bodzanów – Śledziejowice – 3-3 (1-1) k.4-2

Bramki: 20′ Dziadzio, 46′ Duda, 82′ Kowalczyk M.

Skład: Sitarz – Kubik, Górski, Niane, Kowalczyk D. – Makieła, Stasik (46′ Cyganek D.), Moskal (46′ Kowalczyk M.), Duda – Konarski (72′ Jasowicz), Dziadzio (46′ Cyganek F.)

Na drugiej rundzie kończy się przygoda drużyny Śledziejowic w tegorocznej edycji Pucharu Polski. Mecz w regulaminowym czasie gry zakończył się remisem a skuteczniejsi w serii rzutów karnych okazali się gospodarze z Bodzanowa.

Pierwsze słowo w meczu należało do gospodarzy, którzy w 16 minucie wykorzystali bierność obrońców gości i zdobyli bramkę na 1-0. Na wyrównanie nie było trzeba długo czekać bo już w 20 minucie Dziadzio przejął obrońcy piłkę i uderzył obok bezradnego bramkarza. Od tego momentu mieliśmy festiwal nie wykorzystanych sytuacji w wykonaniu zawodników Śledziejowic, którzy raz po raz nękali bramkę strzeżoną przez Machlowskiego jednak sytuacji na bramki nie potrafili zamienić kilkukrotnie Dziadzio, Makieła czy Stasik. Po przerwie w ekipie gości doszło do 3 zmian i w miejsce Dziadzio pojawił się Kowalczyk Marcin, za Stasika zameldował się Cyganek Daniel oraz Cyganek Filip zastąpił Moskala. Pierwsza sytuacja po przerwie, pierwszy kontakt Kowalczyka Marcina z piłką i strzał na bramkę który broni bramkarz lecz skuteczną dobitką popisuje się Duda i Śledziejowice prowadzą 2-1. Chwilę póżniej mamy kapitalną sytuację gości, doskonałe dośrodkowanie Cyganka Filipa w pole karne lecz tym razem z najbliższej odległości Duda trafia obok bramki. W 65 minucie goście tracą piłkę na połowie przeciwnika i długim podaniem uruchomiony zostaje Kraus, którego w polu karnym wslizgiem stara sie powstrzymać jeszcze Górski lecz sędzia zawodów decyduję, że zawodnik gospodarzy był nie przepisowo zatrzymywany za co dyktuje rzut karny. Skuteczny strzał z 11stu metrów i mamy 2-2. 10 minut później nieoczekiwanie na prowadzenie wychodzą gospodarze wykorzystując błąd Cyganka Filipa i Niane, którzy źle zachowali się podczas wznawiania piłki z autu i piłkę przejmuje napastnik gospodarzy i uderza obok Sitarza na 3-2. W 84 minucie za zagranie ręką w polu karnym sędzia odgwizduje kolejną 11stkę lecz tym razem dla gości. Pewnym egzekutorem okazuje się Kowalczyk Marcin i mamy 3-3. W ostatnich minutach goście mogli przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść lecz po podaniu Cyganka Filipa do Kowalczyk Marcina ten ostatni uderzając z 12 metrów minimalnie się myli. Ostatni gwizdek sędziego i mamy serie rzutów karnych.

Błękitni – bramka 1-0