XIII Kolejka Orzeł Myślenice – Śledziejowice 0-4 (0-2)

Orzeł Myślenice – Śledziejowice 0-4 (0-2)

Bramki: 38′, 54′ Maj, 17′ Moskal, 74′ Kowalczyk Marcin (k)

Skład: Jasowicz – Kubik, Górski, Cyganek Filip, Kowalczyk Dawid (60′ Niane), Gawle (60′ Cyganek Daniel), Stasik, Moskal (70′ Zapiór), Kowalczyk Marcin (77′ Duda), Dziadzio, Maj (77′ Łacny)

Śledziejowice najlepszą drużyną Klasy Okręgowej Gr. III po rundzie jesiennej.

Drużyna lidera w ostatniej kolejce rundy jesiennej mierzyła się z dobrze spisującym się w tym sezonie Orłem Myślenice, który plasował się przed tym spotkaniem na trzecim miejscu w tabeli.

Przez pierwsze piętnaście minut bardziej aktywna na placu gry była drużyna Orła Myślenice, która starała się narzucić swój styl gry. W tym czasie stworzyli sobie dwie dogodne sytuację, przy których bardzo dobrze w bramce Śledziejowic interweniował Jasowicz, najpierw instynktownie odbił strzał z przed 16 stu metrów a następnie nie dał się pokonać w sytuacji 1v1. Drużyna gości wręcz uśpiła czujność Orła i po pierwszym kwadransie ruszyła do ataków czego efektem była bramka w siedemnastej minucie. Gawle zagrywa na lewym skrzydle do wychodzącego Dziadzio który ścina wzdłuż pola karnego i następnie wycofuje przed 16stkę do nabiegającego Moskala, który precyzyjnym uderzeniem umieszcza piłkę w siatce wyprowadzając gości na prowadzenie. Drużyna Śledziejowic po strzelonej bramce nie zamierzała się zatrzymywać i konstruowała coraz to ciekawsze sytuacje z których w przeciągu kolejnych dziesięciu minut przynajmniej dwie powinny zostać zamienione na bramki lecz dobrze interweniował bramkarz gospodarzy broniąc strzały z bliskiej odległości. W między czasie goście „nadziali się” na groźny kontratak lecz ponownie na straży był Jasowicz, który dalekim wyjściem z bramki ubiegł napastnika gospodarzy. W trzydziestej ósmej minucie pada druga bramka dla Śledziejowic, tym razem po stałym fragmencie gry. Rzut rożny wykonuje Kowalczyk Marcin, który dogrywa piłkę na bliższy słupek do Maja, który głową pakuje piłkę do bramki i mamy do przerwy 2-0.

Po zmianie stron goście kontrolowali przebieg meczu utrzymując się przez długi czas przy piłce i wyprowadzając raz po raz zabójcze ciosy. Taki miał miejsce w pięćdziesiątej czwartej minucie kiedy to po składnej akcji prawą stroną Gawle spod linii końcowej wycofuje do będącego w polu karnym Maja a ten płaskim strzałem pokonuje bramkarza po raz drugi. Chwilę później Maj mógł skompletować hattrica lecz trafił w bramkarza po kapitalnym dograniu za linię obrony przez Dziadzio. W siedemdziesiątej czwartej minucie piłkę otrzymuje Kowalczyk Marcin, który decyduje się na solowe rozwiązanie wpadając w pełnym biegu w polu karne gdzie jest jednak nieprzepisowo zatrzymywany za co sędzia dyktuje rzut karny. Do jedenastki podchodzi sam poszkodowany i pewnym uderzeniem podwyższa wynik spotkania na 4-0. W końcówce spotkania gospodarze mieli szanse jeszcze na honorowe trafienie po rzucie wolnym wykonywanym na szesnastym metrze lecz ponownie przypomniał o sobie Jasowicz, który sparował strzał na rzut rożny.

Kolejne trzy punkty dopisane i tym samym drużyna Śledziejowic kończy rundę jesienną na pierwszym miejscu w tabeli z dorobkiem 34 pkt co jest na pewno dobrym punktem wyjściowym przed rundą rewanżową.