XIII Kolejka IV Liga Orzeł Piaski Wielkie – LKS Śledziejowice 0-1 (0-0)

Orzeł Piaski Wielkie – LKS Śledziejowice 0-1 (0-0)

Bramki: 89’ Górski

Skład: Aksamit – Stasik, Górski, Cyganek, Prochwicz (60’ Wąchała), Makieła, Hevlych, Zapiór (55’ Dudzik), Dziadzio (90’ Łatka), Kowalczyk, Maj (90’ Niane)

Udana końcówka rundy jesiennej w wykonaniu zawodników Śledziejowic.

Śledziejowice wywożą trzy punkty z trudnego terenu jakim jest stadion Orła Piaski Wielkie po bramce Łukasza Górskiego w samej końcówce spotkania.

W pierwszej części spotkania ciężko było wskazać faworyta tego meczu a sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo, gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, a w sytuacjach podbramkowych dobrze spisywali się defensorzy obu drużyn przechwytując piłki bądź blokując strzały. Z nielicznych sytuacji warta odnotowania może być tylko ta z 35 minuty po której Hevlych oddał mocny strzał z przed pola karnego lecz bardzo dobrze w bramce interweniował bramkarz Orła przenosząc piłkę nad poprzeczką. Po zmianie stron na boisku działo się więcej, z biegiem czasu zarysowała się lekka przewaga gospodarzy, którzy trzy krotnie zagrozili bramce Aksamita. Najpierw w 65 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony golkiper gości skutecznie broni uderzenie z obrębu pola karnego a następnie napastnicy Orła dwa razy niecelnie uderzają głową również po dośrodkowaniach z bocznych sektorów. Na 10 minut przed końcem do głosu dochodzą zawodnicy Śledziejowic, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderza Cyganek lecz intuicyjnie Palczewski odbija piłkę. Chwilę później ponownie na posterunku bramkarz Orła, który broni strzał Hevlycha z ostrego kąta. Kiedy mogło się wydawać, że mecz ten zakończy się podziałem punktów Śledziejowice wyprowadzają skuteczny cios w 89 minucie. Goście wykonują rzut wolny na 30 metrze, który egzekwuje Kowalczyk, piłka zostaje dośrodkowana na długi słupek do której z bramki wychodzi bramkarz gospodarzy lecz interweniuje w dużym tłoku na tyle niefortunnie, że piłka spada wprost pod nogi Górskiego, który bez wahania oddaje mocny strzał, który znajduje drogę do bramki dając tym samym prowadzenie drużynie Śledziejowic 1-0. Goście do końca spotkania nie oddali już sobie odebrać zwycięstwa i tym samym odnoszą cenne zwycięstwo.