XII Kolejka Śledziejowice – Pasternik Ochojno 5-0 (4-0)

02.11.19 Klasa Okręgowa Gr. III

Śledziejowice – Pasternik Ochojno 5-0 (4-0)

Bramki: 8′ Cyganek Filip, 27′ Kowalczyk Marcin, 30′, 37′ Maj, 86′ Duda

Skład: Jasowicz – Kubik (60′ Łatka), Niane, Cyganek Filip, Kowalczyk Dawid, Gawle, Stasik (50′ Cyganek Daniel), Moskal (65′ Zapiór), Kowalczyk Marcin (55′ Duda), Dziadzio, Maj (70′ Konarski)

Na meczach Śledziejowic w tym sezonie nie można się nudzić. Tym razem kibice mogli oglądać 5 trafień w wykonaniu gospodarzy, które dały kolejne 3 pkt !!!

Już w pierwszych minutach na prowadzenie gospodarzy mógł wyprowadzić Maj lecz dwukrotnie uderzał za słabo przez co górą w obu sytuacjach był bramkarz z Ochojna. W 8 minucie jednak zgromadzeni na trybunach kibice mogli się cieszyć po raz pierwszy. Gawle dośrodkowuje z rzutu wolnego wprost na głowę Cyganka Filipa, który pakuje piłkę pod poprzeczkę i mamy 1-0. Odpowiedz gości mogła być bardzo szybka bo chwilę później po kontrataku napastnik Pasternika Jan Świątko trafia w poprzeczkę. Ostrzeżenie to wpłynęło bardzo pozytywnie na zawodników gospodarzy, którzy raz po raz tworzyli zagrożenie pod bramką gości. W 27 minucie zwieńczeniem dobrej gry Śledziejowic jest bramka na 2-0, po długo rozegranej akcji Stasik zagrywa w pole karne do Kowalczyka Marcina, który uderza obok bezradnego bramkarza. Emocje jeszcze nie opadły a już mieliśmy kolejne trafienie, tym razem skutecznym kontratakiem popisali się  w 30 minucie gospodarze, którzy po odbiorze piłki przed własnym polem karnym wyprowadzają szybki atak, Stasik zagrywa do boku do Gawle, który ścina w pole karne i oddaje strzał, który broni jeszcze bramkarz lecz jego interwencja jest tak niefortunna, że piłka spada wprost pod nogi Maja, który trafia do pustej bramki. Pod drodze, ze krytykowanie orzeczeń sędziego czerwoną kartką zostaje ukarany jeden z zawodników gości i od tego momentu Śledziejowice dodatkowo grają w liczebnej przewadze. Gospodarze postanowili nie marnować czasu i już w 37 minucie strzelają na 4-0 po wręcz podręcznikowej akcji, Dziadzio idealnie zagrywa za linie obrony zza której wyskakuje Maj i mocnym uderzeniem nie daje szans bramkarzowi. I tak na przerwę gospodarze schodzą prowadząc 4-0. W drugiej odsłonie spotkania tempo gry siadło, a sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Gospodarze długo utrzymywali się przy piłce, grając od prawej do lewej lecz nie wynikało z tego nic. Goście za to w 60 minucie byli blisko zdobycia bramki lecz strzał napastnika z Ochojna zatrzymał się na słupku. Przebudzenie w szeregach gospodarzy nastąpiło dopiero na 5 minut przed końcem spotkania kiedy to po szybko rozegranej akcji na „jeden, dwa” kontakty  Duda trafia po prostopadłym podaniu Dziadzio.

Wynik końcowy 5-0 i kolejne zwycięstwo Śledziejowic dzięki któremu drużyna Trenera Mastalerza  może być pewna że zimę spędzi na fotelu lidera rozgrywek!