XI Kolejka Raba Dobczyce – Śledziejowice 0-3 (0-1)

Raba Dobczyce – Śledziejowice 0-3 (0-1)

Bramki: 15′, 71′, 73′ Maj

Skład: Jasowicz – Kubik, Niane (65′ Duda), Górski, Cyganek Filip, Gawle (90′ Łacny), Stasik, Moskal (70′ Łatka), Kowalczyk Marcin (84′ Zapiór), Dziadzio, Maj (84′ Konarski)

Śledziejowice przywożą komplet punktów z bardzo trudnego terenu jakim jest stadion Raby Dobczyce a strzelcem wszystkich trzech bramek w tym spotkaniu był Krzysztof Maj.

Od pierwszego gwizdka można było zauważyć, że to drużyna gości w dniu dzisiejszym będzie dyktować warunki na boisko a gospodarze będą czyhać na błąd przyjezdnych by skutecznie wyprowadzić kontratak. Jednak już w 15 minucie skuteczną akcję przeprowadzili zawodnicy Śledziejowic, Dziadzio prostopadłym podaniem posyła piłkę do Maja, który będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem się nie myli i trafia obok golkipera wyprowadzając Śledziejowice na prowadzenie. Chwilę później mogło być 2-0 a przed szansą stanął Dziadzio, który po podaniu Kowalczyka znalazł się tuż przed bramką lecz tym razem bardzo dobrą interwencją popisał się bramkarz Raby. Kolejne ataki i kolejne sytuację tym razem po stałych fragmentach. Najpierw po dośrodkowaniach Gawle z rzutu rożnego bramkę zdobyć mógł Cyganek lecz jego strzał głową nieznacznie minął bramkę. Kolejny rzut rożny i tym razem  najlepiej w polu karnym odnajduje się Górski, który również posyła piłkę obok bramki. Jak nie z rzutu rożnego to może z wolnego stwierdzili zawodnicy gości. Rzut wolny po faulu na Kowalczyku i idealne dośrodkowanie Stasika wprost na na nogę Cyganka lecz ten tym razem uderza nad bramką. Gospodarze w tej części spotkania za to dwukrotnie sprawdzili czujność Jasowicza, najpierw po dośrodkowaniu z rzutu wolnego golkiper Śledziejowic skutecznie piąstkował oraz po strzale zza 16stki sparował piłkę na rzut rożny. Po zmianie stron w pierwszym kwadransie bardziej aktywni byli gospodarze, jednak ich ataki kończyły się linii defensywnej Śledziejowic. Z każdą kolejną minutą zawodnicy gości zaczynali się ponownie rozkręcać czego efektem były kolejne stwarzane dogodne sytuację lecz strzały Maja, Stasika czy Dziadzio mijały bramkę Raby. Na zegarze widniała 71 minuta, przy piłce na lewej stronie Gawle, który decyduję się na dośrodkowanie w pole karne gdzie najwyżej do piłki wyskakuje Maj i precyzyjnym uderzeniem głową pakuje piłkę do siatki podwyższając wynik spotkania na 2-0. Nie minęły 3 minuty i znowu o sobie dał przypomnieć Maj, tym razem po dalekim wyrzucie z autu Kubika i przebiciu Dziadzio „Majowy” będąc plecami do bramki na 6 metrze dobrze się obrócił u huknął pod poprzeczkę nie do obrony i mamy 3-0. W 80 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego padła w tym meczu jeszcze czwarta bramka dla gości a jej strzelcem był Cyganek lecz arbiter tego spotkania dopatrzył się faulu i bramki nie uznał. Śledziejowice wygrywają w Dobczycach 3-0 !!!