Wygrana w 20 kolejce II Ligii Juniorów Starszych. Hattricka zalicza Wojciech Foks

Jeszcze tylko dwie kolejki pozostały do końca sezonu i tym samym rozstrzygnięcia co do awansu do I Ligii Juniorów Starszych Podokręgu Wielickiego. Przegrany ostatni mecz 1:3 z Zielonymi Niegowić jednoznacznie zaprzepaścił awans z miejsca pierwszego. Jest jednak wciąż możliwy z miejsca drugiego, o który walczymy z Wilgą Koźmice Wielkie. Kluczowe jednak, co nie dziwne, są zwycięstwa. Tym bardziej cieszy dzisiejsza dyspozycja naszych Juniorów i zdobycie aż 5 bramek na wyjeździe z Wolnymi Kłaj.

Mecz przebiegał dość klarownie gdy po 30 minutach Śledziejowice wygrywały już trzema golami. Niewątpliwie jednak bramek dla naszych mogło być więcej, niestety czterokrotnie chybiał w bardzo dobrej sytuacji Ksawery Konarski, który finalnie zakończył spotkanie tylko z jedną wykorzystaną sytuacją. Stare piłkarskie porzekadło mówi, że niewykorzystane okazje się mszczą. I tak do przerwy Wolni zdołali nadrobić już dwie bramki, obydwie ze stałych fragmentów gry. I to nasi zawodnicy po 46 minutach, pomimo prowadzenia, schodzili z murawy niepocieszeni. Gospodarzom nie można odmówić woli walki. Po przerwie na boisko wyszli mocno zmotywowani, na szczęście to znowu nasi pierwsi strzelali celnie i dość szybko wynik zmienił się na 2:5. Na szczególną uwagę zasługuje lis 🦊 środka boiska czyli Wojtek Foks, który nie marnując swoich okazji zaliczył dzisiaj HATTRICKA ⚽⚽⚽ Bramka marzeń to mocny strzał z 25 metra, po którym piłka niczym kometa przeszyła siatkę przeciwnika nie dając szans golkiperowi. Przy drugim asystował Krzysztof Baran, który odebrał piłkę wyprowadzającym ją

obrońcom i po ofiarnej walce w połowie boiska podał Wojtkowi futbolówkę na czyste pole. Naszemu środkowemu pozostał do pokonania tylko bramkarz, którego pięknym zwodem minął i posłał piłkę już do pustej bramki. Na listę strzelców oprócz Wojtka Foksa (x3) i Ksawerego Konarskiego zapisał się jeszcze Kamil Zieleniak. Cieszy to tym bardziej, że Ci właśnie zawodnicy, oprócz drużyny Juniorów, reprezentują nas równiez w seniorskiej piłce. A jak wiemy, tam zdecydowanie potrzeba nam większej skuteczności.

Dzisiejsze spotkanie zakończyło się wynikiem 3:5.

Za tydzień kluczowy mecz 🏟 z rywalem pretendującym bezpośrednio z nami o awans. Żeby Śledziejowice mogły o nim marzyć muszą wygrać obydwa pozostałe spotkania. Patrząc na dzisiejszą dyspozycję młodych zawodników jestem przekonany, że będą walczyli do końca.