SUM Zakliczyn w drugiej połowie pogrąża drużynę miejscowych. Po 90 minutach wynik 1:2

Już kilka chwil od pierwszego gwizdka sędziego kibice Śledziejowic mieli okazję do wzniesienia sowitych oklasków. Po dynamicznej akcji rozpoczętej w okolicach środka boiska, piłka wpada pod nogi rozpędzonego Maja, który holuje ją prawą stroną prawie do samej bramki. W ostatniej chwili dostrzega wychodzącego na wolne pole Piernaczyka, podaje do niego piłkę obok bezradnego bramkarza gości i ten praktycznie na pustą bramkę wbija futbolówkę dając prowadzenie Śledziom. Mecz nie mógł rozpocząć się lepiej. Gospodarze niesieni pozytywnymi emocjami przejęli inicjatywę tworząc wiele korzystnych sytuacji. Maj, Nwachukwu, Sandera czy Piernaczyk bezskutecznie, czasami chybiając o włos nie zdołali jednak doprowadzić do podwyższenia wyniku. Bardzo dobrze sprawowała się formacja defensywna Śledzi, mocno przebudowana w związku z nieobecnością trzech podstawowych graczy obrony – Kharczuka, Makieły i Morawskiego.

Schodząc na przerwę gospodarze nie mogli jednak przewidzieć jak spotkanie będzie wyglądało w drugiej połowie spotkania. W 55 minucie, kilka metrów od środkowego koła boiska, został odgwizdany rzut wolny dla Zakliczyna. Bramkarz gospodarzy, Kais Al-ani dość niefrasobliwie wyszedł bardzo daleko do przodu, zostawiając za sobą kilkadziesiąt metrów bramkę. Wykonujący stały fragment Ciastoń, próbując dośrodkować „niechcący” przelobował golkipera Śledzi i w ten sposób doprowadził swoim centrostrzałem do wyrównania wyniku. Niewykorzystane okazje się mszczą. Od tego momentu gospodarze zwalniają. Akcje się już tak nie kleją choć niewątpliwie wola walki w zawodnikach jest widoczna. Pojawiają się błędy. 11 minut później po błędzie prawego obrońcy gospodarzy popełnionym przy wyprowadzaniu piłki z własnego pola karnego piłkę przejmuje Zakliczyn i pomimo bardzo dobrych parad naszego bramkarza finalnie piłka po kolejnym strzale ląduje w siatce Śledzi. Wynik 1:2 prowokuje trenera Motykę do dokonania pierwszych zmian. Niestety i one nie spowodowały jakościowej zmiany w grze druzyny ze Śledziejowic. Gospodarze do ostatnich minut gonili wynik, niestety bezskutecznie. Mecz zakończył się wygraną piłkarzy z Zakliczyna i choć Śledziejowice dobrze prezentowali sie na boisku, szczególnie w pierwszej połowie, to zabrakło skuteczności, która zawodzi już po raz kolejny.