Nadwiślanka Nowe Brzesko – zacięty mecz, „wielbłąd” sędziego głównego (1:1)

Zacięty mecz, jak przystało na finalistów Pucharu Polski szczebla lokalnego, odbył się dzisiaj na boisku w Śledziejowicach. Już od pierwszych minut Goście ruszyli mocnym natarciem na bramkę Gospodarzy. Śledziejowice jednak nie zamierzały „tanio oddać skóry”. Raz za razem szybkie ataki odbywały się to z jednej to z drugiej strony. Bezskutecznie. Mało doświadczony arbiter główny spotkania, raz za razem wyciąga żółty kartonik karząc karą indywidualna to jedna to drugą drużynę. Kibice mieli wrażenie, że każdy krzyk zawodnika, udawany bądź nie, kończy się zatrzymaniem gry i wyciągnięciem żółtej kartki przez sędziego. Pod koniec pierwszej połowy kontuzji doznał Kacper Malinowski.

#
10
Nazwa
Kacper Malinowski
Narodowość
polPolska
Pozycja
Ofensywny Pomocnik Lewoskrzydłowy
Obecna drużyna
LKS Śledziejowice Seniorzy
Ligi
Spotkania Towarzyskie, Puchar Polski, Seniorzy - Liga okręgowa, grupa Kraków III
Sezony
2021/2022
Wiek
24
Naciągnięcie ścięgna zmusiło go do zejścia z boiska a trenera Marka Motykę do podjęcia decyzji o zmianie. Na boisko wchodzi Ksawery Konarski,
#
9
Nazwa
Ksawery Konarski
Narodowość
polPolska
Pozycja
Napastnicy
Obecna drużyna
LKS Śledziejowice Juniorzy Starsi, LKS Śledziejowice Seniorzy, LKS Śledziejowice Juniorzy Młodsi
Ligi
Junior Starszy – II Liga Okręgowa Wielicko-Myślenicka, Puchar Polski, Spotkania Towarzyskie, Junior Młodszy - I Liga Okręgowa Wielicko-Myslenicka B1 Grupa 2, Seniorzy - Liga okręgowa, grupa Kraków III, Seniorzy - IV Liga Małopolska (zachód)
Sezony
2018/2019, 2019/2020, 2020/2021, 2021/2022
Wiek
20
nasz młodzieżowiec i to właśnie on zmienia losy spotkania. W czasie doliczonych 2 minut pierwszej połowy Konarski zdobywa bramkę dla zespołu gospodarzy wykańczając nieudane pierwotnie zagranie z rzutu rożnego. Radość miejscowych kibiców nie trwała jednak długo. W ostatnich sekundach doliczonego czasu Nadwiślanka przypuściła intensywny atak na bramkę Kaisa Al-Aniego
#
1
Nazwa
Kais Al-Ani
Narodowość
irqIrak
polPolska
Pozycja
Bramkarze
Obecna drużyna
LKS Śledziejowice Seniorzy
Ligi
Spotkania Towarzyskie, Puchar Polski, Seniorzy - Liga okręgowa, grupa Kraków III
Sezony
2021/2022
Wiek
27
i po indywidualnych błędach w obronie tracimy bramkę. Sędzia już nie pozwala wznowić spotkania.

W drugiej połowie sędzia nie poprawia poziomu sędziowania. Popełniane szkolne błędy. Nawet zmiany decyzji głównego arbitra po interwencji sędziów liniowych nie pomagają już w uporządkowaniu gry obydwu drużyn. Kuriozalną decyzją było ukaranie naszego napastnika, Krzysztofa Maja

#
14
Nazwa
Krzysztof Maj
Narodowość
polPolska
Pozycja
Napastnicy
Obecna drużyna
LKS Śledziejowice Seniorzy
Ligi
Puchar Polski, Spotkania Towarzyskie, Seniorzy - Liga okręgowa, grupa Kraków III, Seniorzy - IV Liga Małopolska (zachód)
Sezony
2018/2019, 2019/2020, 2020/2021, 2021/2022
Wiek
33
drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką za…. przeszkadzanie bramkarzowi w rozegraniu piłki, szczególnie, że nasz zawodnik w chwili przewinienia był odwrócony tyłem do golkipera Gości. No cóż, decyzja ta mogła zaważyć na dalszych losach spotkania. Spowodowała jednak mobilizację w szeregach Śledziejowic. Co krok dało się słyszeć z trybun doping do strzelenia drugiej bramki to przez jedną to przez drugą drużynę. W końcówce spotkania drugą żółtą kartką został równiez ukarany zawodnik Nadwiślanki co wyrównało siły obydwu drużyn. Choć Śledziejowice w końcówce podkręciły tempo to niestety brakło czasu, siły czy konsekwencji i wynik spotkania pozostał bez zmian. Biorąc pod uwagę całokształt spotkania należy przyjąć ten wynik z pokorą.

Bardzo dobre spotkanie oglądało się do ostatnich minut z zapartym tchem. Nie bez znaczenia na jakość meczu miała bardzo duża grupa kibiców Gości, która przyjechała na nasz stadion wspierać swoją drużynę. Takie własnie mecze wspomina się długo a zdobyty punkt należy podwójnie szanować.

Dzisiejsze spotkanie było fotografowane przez dwie różne firmy – LiveLAB i WN Photography. Zapraszamy do oglądnięcia obydwu galerii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *