LKS Śledziejowice vs KS Wiarusy Igołomia

Podsumowanie

29.09.18 Domowa wygrana Śledziejowic i znowu bramka z przewrotki, tym razem Thiama!!!

LKS Śledziejowice – Wiarusy Igołomia 3-1 (0-1)
Bramki: 46′ Cyganek Daniel, 80′,90+3′ Thiam – 21′ Dobosz

Skład: Sitarz – Kubik, Cyganek Filip, Górski, Windak (46′ Stasik) – Wąs (50′ Duda), Moskal (60′ Makieła), Cyganek Daniel, Buraczek – Ślaski (70′ Thiam)

W 8 kolejce spotkań spotkało się dwóch beniaminków, którzy w zeszłym sezonie rywalizowali ze sobą na poziomie klasy A. Wtedy dwa razy zwyciężyła drużyna Śledziejowic, najpierw wygrywając 4-3 na wyjeździe a później 3-1 na własnym boisku. Jak będzie tym razem?

W pierwszych minutach optyczną przewagę maja przyjezdni, którzy wychodząc wysokim presingiem czyhali na błąd w rozegraniu przez zawodników Śledziejowic. Dodatkowo szybko zagrywane długie piłki z linii obrony na swoich rosłych napastników powodowały dość dużo zamieszania w formacji defensywnej gospodarzy. I tak właśnie padła pierwsza bramka w tym meczu w 21 minucie. Po długim zagraniu najszybciej do zbite przez obrońców piłki na 25 metrze dopada Dobosz, który następnie 'Dużym palcem’ oddaje strzał który po drodze rykoszetem odbija się jeszcze od nogi Kubika i lobuje Sitarza. Po straconej bramce do głosu dochodzą gospodarze, którzy wypracowali sobie dwie dogodne sytuację, lecz w obu przypadkach myli się Ślaski, najpierw po jego strzale z 10 metrów piłka przelatuje obok słupka a w kolejnej przegrywa pojedynek z bramkarzem gości. Igołomia natomiast w końcówce pierwszej części miała też dobry swój fragment gry kiedy to mieli 6 rzutów różnych z rzędu lecz nie byli wstanie przebić się przez dobrze grających w powietrzu obrońców Śledziejowic. Po zmianie stron mocno podrażnieni gospodarze odrazu ruszyli do odrabiania strat. Udało im się już to w pierwszej sytuacji, piłkę przed 16stką od Buraczka otrzymuje Cyganek Daniel i precyzyjnym strzałem umieszcza piłkę w bramce która po drodze odbija się jeszcze od słupka. Wynik remisowy nie urządzał nikogo dlatego obie ekipy dążyły do zdobycia kolejnych bramek. Bliżej tego byli w 60 minucie goście którzy najpierw z bliskiej odległości nie są wstanie pokonać Sitarza a następnie po jednej z kontr sam na sam wychodzi Dobosz lecz kolejny raz obronną ręką wychodzi Sitarz. Chwilę później sytuacja po drugiej stronie, rzut różny wykonuje Cyganek Daniel, który adresuje piłkę wprost na głowę swojego brata Filipa który mocnym uderzeniem obija poprzeczkę bramki. W 80 minucie gospodarze w końcu dopięli swego, lewą stroną urywa się Kłoda, który zagrywa w pole karne do nie pilnowanego Thiama a ten uderzeniem z pierwszej piłki pokonuje golkipera gości. W ostatnich minutach goście mocno jeszcze zaatakowali lecz odpowiedzialnie grający w końcówce spotkania zawodnicy Śledziejowic nie dali się zaskoczyć a przy okazji dołożyli jeszcze jedną piękną bramkę, jej strzelcem w doliczonym czasie jest ponownie Thiam który 'przewrotką z 25 metrów’ lobuje bramkarza gości !!!! Tak więc seria zwycięstw z Wiarusami podtrzymana, Wynik końcowy 3-1!