LKS Śledziejowice Seniorzy vs LKS Jawiszowice Seniorzy

Podsumowanie

Śledziejowice doznają pierwszej porażki w tym sezonie przed własną publicznością a drużyną lepszą okazali się goście z Jawiszowic.
Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w 26 minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Wojciecha Dziadzio, który wykończył doskonałe podanie Cyganka Daniela. Goście szukali swoich szans próbując robić sobie przewagę w bocznych sektorach na które bardzo dobrze rozdawał piłki doświadczony Pitry. Dodatkowo raz po raz gospodarze nękani byli po bardzo dobrze wykonywanych stałych fragmentach przez zawodników z Jawiszowic. W 42 minucie Śledziejowice zdobywają bramkę na 2-0 po dłuższym podaniu za linie obrony do Dudzika a następnie wyłożeniu tego ostatniego piłki do pustej bramki Wojtkowi Dziadzio. Jednak sędziowie tego spotkania po konsultacjach bramki nie uznają twierdząc, iż Dudzik w momencie podania znajdował się na pozycji spalonej (materiał video z tego spotkania jednak tego nie potwierdza). Zamiast dwu bramkowego prowadzenia przez drużynę Śledziejowic mamy kilkadziesiąt sekund później bramkę dla Jawiszowic, którzy wykorzystują roztargnienie gospodarzy i strzałem z 13 metrów doprowadzają do remisu. Przed przerwą swoją okazję jeszcze mają gospodarze lecz strzał Dziadzio z ostrego kąta mija bramkę. W drugiej części spotkania to ponownie gospodarze powinni wyjść na prowadzenie, szarżujący lewą stroną Piątek mając u boku w świetle pustej bramki Dudzika wybrał jednak strzał, który skutecznie wybronił bramkarz. Chwilę później Kowalczyk będąc w polu karnym zagrywa z pod linii końcowej piłkę wsteczną do Dziadzio, który nie czysto trafia w piłkę i ta wypada tuż obok słupka. W 57 minucie bramkę na 1-2 za to zdobywają goście, z prawej strony w stronę pola karnego schodzi Korczyk, który przy bierności zawodników Śledziejowic podejmuję decyzję do strzału, który okazuję się być skutecznym i piłka wpada do siatki. W kolejnych minutach wydawało się, że gospodarze odrobią straty lecz mimo stwarzanych sytuacji bramkowych bramkowało „piłkarskiej pazerności” w polu karnym przeciwnika. W samej końcówce spotkania uratować remis dla gospodarzy mógł jeszcze Cyganek Filip lecz po dośrodkowaniu przez Wąchałe mając przed sobą pustą bramkę źle uderza głową i piłka mija bramkę. Chwilę później ku uciesze kibiców gości arbiter kończy spotkanie i trzy punkty jadą do Jawiszowic