LKS Targowianka Targowisko Seniorzy vs LKS Śledziejowice Seniorzy

Podsumowanie

W 8 serii gier drużyna Śledziejowic pewnie pokonała Targowiankę Targowisko 4-0. Goście od 65 minuty grali w dziesiątkę po czerwonej kartce (dwie żółte) dla Cyganka Daniela lecz jak się później okazało nie przeszkodziło to gościom w zdobyciu 3 punktów.

Mecz rozpoczął się od piłkarskich szachów, w których obie drużyny badały potencjał przeciwnika. Pierwsza warta odnotowania sytuacja miała miejsce w 6 minucie kiedy to po rzucie wolnym zakotłowało się w polu karnym Targowianki i z linii bramkowej gospodarze wybijają piłkę uderzaną przez Górskiego. Odpowiedzią miejscowych była akcja lewym skrzydłem po której  skrzydłowy Targowianki wstrzelił piłkę w pole karne lecz dobrze ustawiony był Górski, który wybija piłkę na rzut rożny. W 20 minucie przed polem karnym gospodarzy piłkę otrzymuje Maj, który wyprowadzając sobie piłkę do strzału jest faulowany za co sędzia odgwizduje rzut wolny. Do ustawionej na 20 metrze piłki podchodzi 3 zawodników Śledziejowic z których Cyganek Daniel decyduje się na bezpośrednie uderzenie, piłka odbija się jeszcze od stojącego w murze zawodnika i spada wprost pod nogi Kowalczyka Marcina, który trafia obok interweniującego golkipera gospodarzy i mamy 1-0. Chwilę później mogło a nawet powinno być 2-0, z prawej strony w pole karne wpada Gawle który decyduje się na strzał, dobrze broni jednak Ryś parując piłkę do boku gdzie nabiega jeszcze Dziadzio i zagrywa wzdłuż bramki do Maja, którego strzał z 5 metrów ponownie dobrze broni golkiper Targowianki. W 35 minucie wcześniej wspomniany Maj się jednak rehabilituje i zdobywa bramkę na 2-0 po dośrodkowaniu Gawle, który centruje nad obrońcami do napastnika gości a ten z zimną krwią umieszcza piłkę w siatce. Po utracie drugiej bramki gospodarze wyżej podeszli naciskając na obrońców Śledziejowic lecz dobrze zorganizowana defensywa gości nie dała się zaskoczyć. Po zmianie stron w 50 minucie zawodnicy Śledziejowic mogli zamknąć mecz po szybko rozegranym ataku Maj zagrywa do Dziadzio, który mając przed sobą tylko bramkarza gospodarzy trafia wprost w niego. Kolejna dobra sytuacja dla gości miała miejsce 10 minut później lecz po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Cyganka Daniela minimalnie myli się jego brat Filip, który uderza głową obok słupka. W 65 minucie po faulu Cyganka Daniela  na Jagle Śledziejowice muszą kończyć spotkanie w 10tkę gdyż dla pomocnika gości otrzymana żółta kartka jest drugą w tym spotkaniu. Przy takim obrocie spraw znowu zaczęli naciskać gospodarze jednak w żaden sposób nie potrafili sforsować dobrze zorganizowanych szyków gości. Targowianka mogła liczyć jedynie na stałe fragmenty, które jednak i tak kończyły się niecelnymi strzałami. Zawodnicy Śledziejowic za to raz po raz wyprowadzały coraz to groźniejsze kontrataki i tak w 78 minucie mamy bramkę na 3-0, skuteczny odbiór zawodników gości w okolicach środka boiska i finalnie podanie Maja do wbiegającego w pole karne Dziadzio który umieszcza piłkę w bramce. Jeszcze dobrze gospodarze się nie otrząsnęli po utracie trzeciej bramki a już musieli wyjmować kolejną piłkę z siatki. Tym razem po przechwycie przed własnym polem karnym piłka zagrana jest na prawe skrzydło do chwilę wcześniej wprowadzonego Makieły, który idealnie dośrodkowuje do znajdującego się na 7 metrze Dziadzio a ten uderzeniem z pierwszej piłki pokonuje po raz drugi Rysia.

Wynik końcowy 0-4 na korzyść Śledziejowic i kolejne trzy punkty dopisane do ligowego dorobku!