KS Wiarusy Igołomia Seniorzy vs LKS Śledziejowice Seniorzy

Podsumowanie

Wiarusy Igołomia będące przed 6 kolejką v-ce liderem tabeli podejmowały na własnym boisku drużynę Śledziejowic które miały o 1 pkt mniej i które plasowały się na 4 miejscu. Dotychczasowa jesienna zdobycz punktowa obu drużyn zwiastowała zatem ciekawe widowisko.

Jak się okazało po pierwszym gwizdku sędziego mające o 1 punkt mniej Śledziejowice wręcz zdominowały wyżej plasującego się rywala. Już w 8 minucie na prowadzenie gości wyprowadził Dziadzio, który w dwójkowej akcji z Majem „wyklepali” obrońców i finalnie ten pierwszy otrzymawszy podanie zwrotne przelobował bramkarza. W kolejnej sytuacji było już 2-0, prostopadłym podaniem Maj obsługuje Gawle, który wpada w pole i karne i atomowym strzałem pod poprzeczkę pokonuje bramkarza gospodarzy. Chwilę później powinno być 3-0 lecz Maj będący  w doskonałej sytuacji przegrywa pojedynek sam na sam z golkiperem Wiarusów. W 20 minucie nieoczekiwanie jednak pada bramka kontaktowa dla gospodarzy, rzut rożny wykonują zawodnicy z Igołomi i dorzuconą piłkę na piąty metr „szczupakiem” zamienia na bramkę grający trener gospodarzy Jarosław Siwek. Strata  bramki w żaden sposób nie podcięła skrzydeł gościom, którzy długo utrzymując się przy piłce czekali na odpowiedni moment i tworzyli kolejne sytuacje bramkowe. W 30 minucie po dośrodkowaniu przez Gawle ponownie przed szansą na zdobycie bramki stanął Maj lecz przeniósł piłkę nad bramką po strzale z 10 metrów. W następnych atakach gospodarzy przed utratą bramki uchronił jedynie brak zdecydowania zawodników Śledziejowic, którzy wychodząc w liczebnej przewadze zbyt długo zwlekali z oddaniem strzału na bramkę przez co dobrze interweniowali defensorzy Wiarusów.

Po zmianie stron podobnie jak w pierwszej części to goście byli stroną dominującą, którzy w 50 minucie rozpoczęli kanonadę strzelecką, po szybko rozegranym rzucie wolnym przez Cyganka Daniela piłkę otrzymuję Kowalczyk Marcin który dogrywa wzdłuż bramki do nabiegającego Maja, który dopełnia formalności. 10 minut później Śledziejowice zdobywają bardzo ładną bramkę na 4-1, piłkę na  prawym skrzydle otrzymuje Gawle, który wykorzystując swoją szybkość mija obrońcę i wrzuca piłkę w pole karne do Dziadzio, który „piętką” wypuszcza piłkę obok obrońcy i strzałem obok bramkarza umieszcza piłkę w bramce. W 75 minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobywa Dziadzio a asystuje mu tym razem Cyganek Filip. Ostatnia szósta bramka w tym meczu padła za sprawą Stasika, który po podaniu Kowalczyka Marcina mocnym strzałem z przed 16stki nie dał szans bramkarzowi. W samej końcówce podwyższyć wynik spotkania jeszcze mógł Duda lecz po dośrodkowaniu z prawej strony i strzale głową znakomicie interweniował bramkarz gospodarzy.

Śledziejowice po wygranej z Wiarusami Igołomia przesuwają się na drugą pozycje w tabeli tracąc 1 punkt do prowadzącej Wiślanki Grabie !!!